Lisovna plastů

Popis

 1. Výrobní proces vstřikování plastů:

  K výrobě slouží vstřikovací lis. Toto zařízení pracuje na principu tavení plastového granulátu, který putuje z násypky do komory, kde je šnek a ten roztavený granulát vstříkne přes trysku do dutiny formy. Po uplynutí doby vstřiku, dotlaku a chlazení, která se v závislosti na použitém druhu materiálu a velikosti výrobku liší, se otevře forma a vyjme se finální výrobek.

  animace procesu vstrikovani
 2. Naše možnosti na výrobu dílů:

  Naše firma je vybavena výhradně vstřikovacími stroji od fa.ENGEL a to s uzavírací silou od 25 do 350 tun. Tyto stroje splňují veškeré požadavky na moderní výrobu (tahače jader, horké vtoky, vzduchové ventily atd.). Zpracováváme všechny typy konstrukčních plastů vyjma PVC. Barviva používáme dle standardu RAL. Jsme však schopni dle požadavků zákazníka nechat vyvinout barevný odstín na zakázku.

 3. Výroba forem a přípravků:

  Kvalitní forma je základem pro kvalitní výrobek. Jelikož nevlastníme svojí nástrojárnu, tak dlouhodobě spolupracujeme s prověřenými a spolehlivými firmami, kde je kladen veliký důraz na kvalitu použitých materiálů. Jsme schopni zajistit jak výrobu formy, tak i konstrukční práce, které jsou nedílnou součástí vývoje nové formy. Bez počátečních vstupních dat (výkres, 3D model, vzorek) není možné formu vyrobit.

 4. Termíny a ceny:

  Cena nové formy se dle složitosti, velikosti a požadovaného množství vyrobených dílů může pohybovat od desítek tisíc až po jednotky milionů Kč. Záleží na několika základních parametrech formy, se kterými je nutno při zadávání výroby počítat.

  • Zvolený materiál pro výrobu formy (životnost formy)
  • Počet otisků ve formě ( záleží na počtu vyrobených ks za dané období)
  • Zvolený vstřikovací systém
  • Horký rozvod - úspora materiálu a tím nižší cena výrobku. Vyšší cena formy.
  • Klasický vtok – úspora při výrobě formy, ale vyšší cena výrobku.
  • Termín od objednání formy až po zahájení sériové výroby se pohybuje dle složitosti formy cca 5 – 15 týdnů.

Fotogalerie