Lisovna gumy

Popis

 1. Výrobní proces vulkanizace – výroba dílů z technické lisované pryže:

  Ve výrobě používáme dvě základní technologie:

  1. klasické kompresní lisování – k výrobě slouží kompresní lisy, kde se ručně vkládají polotovary surové gumy do formy. Při dodržení technologických parametrů tlak, teplota a čas proběhne ve formě vulkanizace, po uplynutí potřebné doby, která se v závislosti na použitém druhu materiálu a velikosti výrobku liší, dojde k otevření formy a vyjme se finální výrobek.
  2. vstřikování gumy - k výrobě slouží vstřikovací lis. Toto zařízení pracuje na principu našnekování surové gumy, která se při teplotě do 80°C vstřikuje do formy. Po uplynutí doby vstřiku, dotlaku a potřebné doby pro vulkanizaci, která se v závislosti na použitém druhu materiálu a velikosti výrobku liší, se otevře forma a vyjme se finální výrobek.
 2. Naše možnosti na výrobu dílů:

  Naše firma je vybavena kompresními lisy např. Wickert a to do velikosti desek 800x800 mm a vstřikolisy např. RIMM do velikosti desek 550x650 mm. Tyto stroje splňují veškeré požadavky na moderní výrobu (horní, spodní vyrážení, vakuace, plnička silikonu atd.). Zpracováváme všechny typy kaučuků včetně polyuretanu, silikonu a vitonu. Zaměřujeme se především na technické výlisky a to jak celopryžové tak i na pogumování kovů.

 3. Výroba forem a přípravků:

  Kvalitní forma je základem pro kvalitní výrobek. Jelikož nevlastníme svojí nástrojárnu, tak dlouhodobě spolupracujeme s prověřenými a spolehlivými firmami, kde je kladen veliký důraz na kvalitu použitých materiálů. Jsme schopni zajistit jak výrobu formy, tak i konstrukční práce, které jsou nedílnou součástí vývoje nové formy. Bez počátečních vstupních dat (výkres, 3D model, vzorek) není možné formu vyrobit.

 4. Termíny a ceny:

  Cena nové formy se dle složitosti, velikosti a požadovaného množství vyrobených dílů může pohybovat v řádu několika tisíc až po statisíce Kč. Záleží na několika základních parametrech formy, se kterými je nutno při zadávání výroby počítat.

  • Zvolený materiál pro výrobu formy (životnost formy)
  • Počet otisků ve formě ( záleží na počtu vyrobených ks za dané období)
  • Zvolená technologie (klasické kompresní lisování nebo vstřikování)
  • Termín od objednání formy až po zahájení sériové výroby se pohybuje dle složitosti formy cca 3 – 8 týdnů.

Fotogalerie